Weblocus logo - z nami klienci zarabiająCertyfikat Google Analytics QualifiedCertyfikat Adwords Qualified Professional Google
Strefa klienta
 
 

Pozycjonowanie Blachy Pruszyński

Cztery strategiczne słowa i frazy kluczowe zwiększyły ruch na serwisie www.pruszynski.com.pl o 35%.

Serwis Klienta zawdzięcza wzrost wejść o 35% pozycjonowaniu pod 4 strategicznymi frazami kluczowymi.

Te frazy to „pokrycia dachowe”, „blachodachówka”, „blachy trapezowe”, i „blachodachówki”.

wykres_01

Rozpoczęcie współpracy


Pozycjonowanie naturalne serwisu www.pruszynski.com.pl rozpoczęliśmy w czerwcu 2006 roku. Serwis był już widoczny w wyszukiwarce Google głównie pod frazami kluczowymi powiązanymi z nazwą firmy (znana polska marka).
Zadaniem Weblocus było wypozycjonowanie serwisu pod strategicznymi słowami kluczowymi, z którymi kojarzona jest firma i jej produkty.

Wybór fraz kluczowych


Frazy kluczowe dobraliśmy w oparciu o trzy kryteria gwarantujące optymalność tego doboru:

* Słowa adekwatne do produktów Klienta, które najlepiej odzwierciedlają jego ofertę

* Słowa, po których internauci rzeczywiście poszukują w Google - musimy mieć pewność, że osiągając wysokie pozycje zdobędziemy wejścia na serwis

* Hasła kluczowe muszą być jednoznacznie sprecyzowane, odnosić się do wąskiej grupy produktów - internauta wpisując do wyszukiwarki określoną frazę znajduje serwis Klienta, a na serwisie musi być dokładnie to, czego szukał. Inaczej będzie rozczarowany, a pozycjonowanie nie przyniesie zamierzonych efektów

Do grupy optymalnych słów kluczowych do pozycjonowania serwisu Blachy Pruszyński wybrane więc zostały: ”blachodachówka”, „blachodachówki”, „blachy trapezowe” i „pokrycia dachowe”.

Pozycjonowanie – 2 główne etapy


Pierwsze działanie w pozycjonowaniu to optymalizacja serwisu pod wyszukiwarki. Ma ona na celu możliwie maksymalne przystosowanie serwisu dla robotów wyszukiwarek, które cyklicznie odwiedzają serwis. Zakres optymalizacji zależy od budowy serwisu - od tego, jak zaawansowane działania możemy podjąć w oparciu o gotowy serwis.

W obrębie serwisu www.pruszynski.com.pl wykonane zostały:

1. Modyfikacja kodu źrodłowego HTML serwisu.
2. Zmiany w strukturze i nawigacji serwisu.

Powyższe zmiany zostały przeprowadzone w oparciu o najważniejsze wytyczne SEO (pozycjonowania).
Z racji tajemnicy handlowej szczegóły zmian nie są w case study podane.

Optymalizacja serwisu Blachy Pruszyński to pierwszy etap pozycjonowania, który sprawił, że serwis zaczął być przyjaźnie „postrzegany” przez wspomniane roboty wyszukiwarek.

Drugi etap pozycjonowania to stopniowe (naturalne) zgłaszanie serwisu do katalogów, tych największych, jak DMOZ, Onet, Wp, Interia oraz szeregu katalogów mniejszych - branżowych. Ponadto rozpoczyna się (również naturalne) pozyskiwanie wartościowych linków do serwisu.

W przypadku serwisu www.pruszynski.com.pl chodziło o pozyskanie odnośników z katalogów oraz serwisów specjalizujących się w tematyce pokryć dachowych, budowania dachów, blachodachówek itp. Odnośniki pozyskane z takich serwisów są bardzo wartościowe. Dla wyszukiwarek oznaczają, że serwis jest interesujący
w danej kategorii tematycznej.

Efekty pozycjonowania


W wyniku pozycjonowania serwis Klienta znalazł się na pozycjach 1-3 wyników Google pod optymalnie dobranymi frazami (”blachodachówka”, „blachodachówki”, „blachy trapezowe” i „pokrycia dachowe”).
Dzięki pozycjonowaniu liczba wejść na serwis z Google wzrosła o 35%. Wzrost wejść o 35% wypracowany został wyłącznie przez wspomniane cztery frazy kluczowe, które obok nazwy Klienta generują największy ruch na serwisie.

Wysokie pozycje – co dalej?


Zgłaszanie serwisu do katalogów oraz pozyskiwanie linków (wszystko w sposób naturalny) to proces, który musi trwać od momentu rozpoczęcia pozycjonowania, poprzez osiągnięcie pierwszych pozycji i dalej
w celu ich utrzymania.

Pozycjonowanie www.pruszynski.com.pl trwa cały czas i jest gwarancją utrzymania bardzo wysokich pozycji, pomimo aktywnych działań konkurencji oraz okresowych zmian algorytmów wyszukiwania Google.

 
Zobacz pozostałe Case Study.

Case Studies

Kampania PPC dla Leroy Merlin Polska
Kampania PPC mająca na celu zwiększenie ruchu na serwisie www.leroymerlin.pl/ogrod zakończyła się sukcesem.

Kontakt

Skontaktuj się z naszym doradcą

Tel.: +48 71 78.68.952
E-mail: kontakt@weblocus.pl


Jacob’s Creek
 
 
Kontakt    |    Mapa serwisu    |    Polityka Prywatności
© 2008 Weblocus, ul. Krakowska 180, lokal nr 207, 52-015 Wrocław, tel. +48 71 78.68.952
Adv.pl
 
ft